Nahoru
Zkouška sirén
Zkouška sirén
Twitter

Dnešní zkouška sirén vám především měla připomenout, že je na čase podarovat Kverulanta za to, že bojuje proti věrolomným politikům a rozežraným úředníkům. Číslo Kverulantova účtu je 4350490001/5500, ale k darování můžete použít i tuto zabezpečenou darovací bránu. Oceňte Kverulantovu vytrvalou práci a pomozte mu jakkoliv malým, za to však pravidelným, měsíčním příspěvkem v jeho boji proti nenažraným úředníkům a věrolomným politikům.

Kverulant je financován pouze z darů fyzických a soukromých právnických osob. Kverulant programově odmítá dary z veřejných rozpočtů, od politiků a politických stran. Protože pokud je nezisková společnost financována převážně z veřejných rozpočtů, o kterých rozhodují politici, bude jen těžko nezávislá. Spíš se stává součástí establishmentu a věnuje se problematice, která zajímá spíše politiky nebo grantové úředníky než veřejnost. Kverulantovo úsilí o lepší správu veřejných věcí za posledních 12 měsíců finančně podpořilo 1 230 laskavých žen a velkorysých mužů.  Kverulantovými přispěvateli jsou i desítky středních a malých českých firem, kteří si uvědomují, že stát a politiky je třeba neustále kontrolovat.  

Většina veřejnosti nemá čas, prostředky, zkušenosti a vytrvalost věnovat se roky řešení konkrétních problémů ve veřejném zájmu. Vyžaduje to totiž mnoho úsilí a výsledek je navíc nejistý. Právě proto je tu Kverulant.org, který se do takových kauz systematicky pouští již od roku 2009. Když mocní s veřejností nehrají fér, bráníme ji. A dosahujeme konkrétních pozitivních změn ve veřejném životě.

Twitter
Zpět na výpis novinek