Nahoru
Zneužití modrého majáku děkanem Miroslavem Ševčíkem v roce 2014
Miroslav Ševčík na D5, březen 2014, foto: Pavel Uretšlegr
Zneužití modrého majáku děkanem Miroslavem Ševčíkem v roce 2014
Twitter

Protivládní demonstraci Česko proti bídě svolala na sobotní odpoledne na Václavské náměstí. Po skončení akce se část účastníků pokusila sundat z Národního muzea ukrajinskou vlajku, policie jich 18 zadržela. Server Forum 24 v neděli informoval, že mezi lidmi, kteří se pokusili do budovy dostat, byl i děkan Vysoké školy ekonomické Miroslav Ševčík. Ševčík k tomu uvedl, že šel kolem jen náhodou. Připomeňte si s námi jeho papalášské zneužití modrého majáku v roce 2014. I tehdy nabízel velmi nevěrohodné vysvětlení pro své chování.

Miroslav Ševčík na D5, březen 2014, foto: Pavel Uretšlegr

Miroslav Ševčík v březnu 2014 neoprávněně použil modrý maják, aby mohl jet dálnicí v protisměru. Na dálnici D5 tehdy došlo k hromadné nehodě. Dálnice se během chvíle proměnila v jedno velké parkoviště. Miroslav Ševčík ale po půl hodině čekání připevnil na auto modrý majáček, otočil auto do protisměru a dál pokračoval odstavným pruhem, který byl určen pro záchrannou službu a policii. Ševčík později přišel se zajímavým vysvětlením. Prý zachraňoval spolujezdkyni, které se udělalo špatně a potřebovala urgentní převoz do nemocnice. Kverulant očekával, že Ševčík použije podobně věrohodné vysvětlení i pro obhajobu pokusu o násilné vniknutí do budovy Národního muzea. A Ševčík nezklamal. Prý šel okolo jen náhodou a nějaký muž s rozbitou hlavou ho požádal o pomoc.

Kverulant popsal několik případů zneužití absolutní přednosti v jízdě v kauze Modré majáky politiků. Cílem Kverulanta bylo omezit toto zneužívání. To se povedlo. Nejprve v lednu 2014 tehdejší ministryně české vlády Věra Jourová slíbila, že se vzdá absolutního práva přednosti v jízdě, a pak se k ní opatrně přidali i další politici. I díky Kverulantovi nebyl od roku 2013 rozšířen vládní seznam papalášů s právem na modrý maják. Kverulant hlídá politické papaláše již od roku 2009. Pomozte mu v tom, jakkoliv malým, za to však pravidelným darem.

Twitter
Zpět na výpis novinek