Nahoru

DÁREK A PŘEDVEDENÍ NA POLICII ZDARMA

Twitter

Cílem Kverulanta bylo zabránit pokračování podvodného prodeje kosmetiky v Parku Hostivař. Tento cíl byl splněn.

Kverulant jde nakoupit. Než si vezme košík, už je u něj slečna v kostýmku: „Dobrý den, my dnes máme naprosto mimořádnou akci a jako dárek od nás dostanete parfém od firmy Belaggio a to úúúplně zdarma!“ Slečna v kostýmku podává Kverulantovi oranžovou krabičku a spiklenecky se usmívá. Co podává, přímo mu jí vnucuje. Kverulant se taky usmívá, bere si krabičku, poděkuje a odchází.

Slečna v kostýmku se už neusmívá. Vypadá spíš naštvaně a pobíhá za Kverulantem: „Ale to není vše, ještě mám pro vás speciální tělový krém, který zpomaluje stárnutí pokožky, napíná ji a vyhlazuje vrásky. Obsahuje vysoce účinné látky a rychle se vstřebává”. Kverulant nechce, má přece už tu oranžovou krabičku úúúplně zadarmo.

Slečna v kostýmku absolvuje s Kverulantem celý nákup, ba i frontu na poště. To už nenabízí ani sprchový gel, ani depilační krém. Usedavě chce vrátit oranžovou krabičku nebo zaplatit 490 Kč.

Kverulant samozřejmě ví, že nic není zadarmo, natož v supermarketu od slečny v kostýmku. Kverulant také ví, že slečna v kostýmku je spíš oběť než viník. Někdo jí namluvil, že to, co dělá, vlastně není podvod s předraženým zbožím, ale kultivovaný způsob jak vydělat peníze.

Kverulant se už chystá slečně v kostýmku oranžovou krabici vrátit a zaměřit se na skutečné viníky. Pak ovšem vezmou události poněkud jiný obrat. Do věci se vloží ochranka objektu. Slečna v kostýmku ji přivolala, když byl Kverulant v lékárně, kam už ho nechala jít samotného. Kverulant dobře ví, že ochranka objektu je občan jako každý jiný a nemá žádná zvláštní práva, a tak se s ní nebavil. Ukřivděný černý šerif zavolal na tísňovou linku městských strážníků. Kupodivu byli na místě dřív, než Kverulant stihl slečně v kostýmku vrátit oranžovou krabičku. Parkováním za rohem plnili důležitý úkol na parkovišti. Patrně prověřovali funkci ruční brzdy.

Městští strážníci Kverulanta vyzvali, aby se legitimoval. Kverulant, znaje svá práva, chtěl znát zákonný důvod. Ten mu strážníci nebyli schopni říct a nabídli Kverulantovi, že ho v poutech předvedou na Policii ČR. Tak lákavé nabídce, úúúplně zadarmo, nemohl Kverulant naprosto odolat. Zvlášť když tou dobou už ležel obličejem k zemi, ruce měl spoutané za zády a udatný strážce zákona mu klečel na krku. Kverulant má sice 2 metry a váží 100 kg, při průměrné výšce městského strážníka s čepicí měl tedy nemalou šanci, ale raději zvolil pasivní rezistenci. Kverulant dobře ví, že jinak by byl nejspíš souzen a odsouzen za napadení veřejného činitele.

Pak ho městští strážníci citlivě zvedli za pouta, galantně mu otevřeli dveře služebního vozu a odvezli na Policii ČR. To se Kverulantovi nakonec hodilo, stejně se tam chystal podat na oba městské strážníky trestní oznámení pro zneužití pravomoci veřejného činitele. Učinil tak ihned, co mu sundali pouta a co se mu vrátila krev do prstů. O tom je ale jiná Kverulantova kauza 

Nyní zpět k oranžové krabičce. Firma Bellagio ji dostala od městských strážníků zpět. Spolu s ostatními krabičkami si ji sbalila a odvezla a v Parku Hostivař už není k vidění. Asi je odradilo chodit na policii podávat vysvětlení v kauze zneužití pravomoci veřejného činitele.

Prosíme, oceňte Kverulantovo nasazení.  Staňte se pravidelným dárcem Kverulanta a věnujte nám každý měsíc 30 korun. I Vaše koruna denně nám pomůže vyhrát v této kauze, ohlídat kam tečou Vaše daně a měnit věci k lepšímu. Podpořit nás můžete i jednorázovým darem. Děkujeme, že šíříte tyto informace dál a držte nám palce. I taková podpora je pro nás důležitá. Kverulanta můžete podpořit i nakupováním na svých oblíbených e-shopech. Je to jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.

Kauza vyvolala příznivý ohlas veřejnosti. Kverulantovi se velice líbil tento, jemně sarkastický, komentář:

Twitter