Nahoru
Inspekce kontrolovala obchodní řetězce. Špatně označilo slevy 40 % z nich, ale uloženy byly jen směšně nízké pokuty
Červená karta, foto: DragonImages, Depositphoto
Inspekce kontrolovala obchodní řetězce. Špatně označilo slevy 40 % z nich, ale uloženy byly jen směšně nízké pokuty
Twitter

V lednu 2023 začala platit novela o ochraně spotřebitele. Nově platí, že uváděná sleva se vypočte z nejnižší ceny, za kterou byl výrobek prodávám posledních 30 dnů. Česká obchodní inspekce (ČOI) v prvním pololetí tohoto roku provedla celkem 1 142 kontrol. Při 456 kontrolách zjistila porušení zákona, ale uložila pouze 39 pokut v celkové hodnotě 563 500 korun. Průměrná výše pokuty tak vychází na 14,5 tisíce korun. To je vzhledem k obratům obchodních řetězců směšně málo. Kverulant proti tomu protestuje a vybízí ČOI, aby ukládala pokuty na horní hranici, kterou zákon umožnuje.

Červená karta, foto: DragonImages, Depositphoto

Novela zákona reagovala na marketingové praktiky prodávajících, které ve spotřebiteli vyvolávaly mylný dojem o slevách z cen výrobků. Typickým příkladem bylo krátkodobé navýšení ceny, z které byla následně vypočítána sleva. V některých případech pak konečná cena zboží po poskytnutí slevy z navýšené ceny mohla být i vyšší, než cena zboží před jejím krátkodobým navýšením.

Nově musí prodávající informovat o nejnižší ceně, za kterou byl výrobek prodáván v době 30 dnů před poskytnutím slevy, nebo od okamžiku, kdy začal výrobek nabízet, pokud je výrobek v prodeji dobu kratší něž 30 dnů. V případě postupného zvyšování slevy z ceny výrobku může prodávající uvést nejnižší cenu, za kterou výrobek nabízel a prodával 30 dnů před poskytnutím první slevy. Spotřebitel tak má možnost porovnat nejnižší cenu výrobku za posledních 30 dnů a aktuální cenu výrobku po poskytnutí slevy. Uvedená povinnost prodávajícího se nevztahuje na výrobky, které podléhají rychlé zkáze, nebo na výrobky s krátkou dobou spotřeby.

ČOI provedla v prvním pololetí letošního roku 1 142 kontrol. Různé porušení právních předpisů bylo zjištěno při 668 kontrolách (58,5 %) a porušení povinností při zveřejňování slev při 456 kontrolách (39,9 %). Mezi nejčastější porušení patřilo neuvedení nejnižší ceny výrobku, za kterou byl výrobek nabízen a prodáván v době 30 dnů před poskytnutím slevy a výpočet slevy z jiné než nejnižší ceny, za kterou byl výrobek v době 30 dnů před poskytnutím slevy nabízen a prodáván. V souvislosti s porušením ustanovení o slevách bylo uloženo 39 pokut v celkové hodnotě 563 500 Kč. Většina těchto pokut však ještě není pravomocná, a proto ještě není možné je zveřejnit, ale až se tak stane, tak to Kverulant udělá. Pokud tento seznam chcete zaslat mailem, napište si o něj.  

Kverulant protestuje proti směšně nízkým pokutám

Kverulant apeluje na vedení ČOI, aby v podobných případech ukládala pokuty na horní hranici stanovené zákonem o ochraně spotřebitele. Horní hranice je v případě porušení zákona při uveřejňování slev 2 miliony korun. Kverulant připomíná, že dle judikatury platí, že má-li pokuta za jiný správní delikt naplnit svůj účel z hlediska individuální i generální prevence, musí být citelným zásahem do majetkové sféry pachatele.

Pranýř nepoctivých obchodníků

Kverulant pravidelně sleduje informace o pravomocných pokutách uložených nepoctivým obchodníkům ČOI a upozorňuje veřejnost na ty nejkřiklavější případy. V kauze Pranýř nepoctivých obchodníků naleznete adresné informace o pokutách pravomocně uložených supermarketům, autobazarům a čerpacím stánicím.

Prosba o podporu

Kverulant bojuje proti neférovému jednání velkých a mocných již od roku 2009. Pomozte mu v tom alespoň symbolickým darem.

Vojtěch Razima

Twitter
Zpět na výpis novinek