Nahoru

Aprílové zprávy a vtipy

Neziskové organizace často sklouzávají do jisté zaťatosti, která pramení z falešného pocitu, že právě ony jsou jedinými skutečnými ochránci veřejného zájmu. Máme za to, že účinný lék proti této umanutosti je humor. Proto již od našeho založení v roce 2009 sbíráme kreslené vtipy, které se týkají korupce a politiků. Vtipy naleznete na konci stránky. A od roku 2012 vydáváme vždy 1. dubna aprílové zprávy.

Prezidentkou České republiky bude Zuzana Čaputová

Praha 1.4.2022 | Včera pozdě večer skončilo dlouho plánované společné zasedání vlád České a Slovenské republiky. V tajné části jednání byl dohodnut společný postup obou vlád s cílem vytvořit z obou států prezidentskou personální unii, v jejímž čele má už příští rok na jaře stanout stávající slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Podle dobře informovaného zdroje blízkého vládě má proběhnout změna české ústavy. Tato úprava by měla zrušit přímou volbu prezidenta. Prezidenta by měla napříště volit na společném zasedání Poslanecká sněmovna a Senát. O tom, že zvolena bude Zuzana Čaputová, panuje všeobecná shoda. Česká a Slovenská republika tak budou mít společného prezidenta. Ostatní orgány státní správy, jako jsou národní vlády a parlamenty, zůstanou beze změny.

Vláda si nechala na téma prezidentské volby vypracovat průzkum veřejného mínění. Provedly ho agentury STEM/MARK a proběhl na konci února. Novinkou je, že Češi jsou nakloněni tomu, aby se na Pražský hrad dostala žena. Zřejmě je inspirovala slovenská prezidentka. Téměř třem čtvrtinám české populace totiž Zuzana Čaputová imponuje. Podle průzkumu si prezidentku dokáží představit čtyři pětiny Čechů. Ženu by v úřadě vyloženě chtělo 65 procent lidí.

Ženu jako prezidentku odmítají nejčastěji lidé starší 60 let, bývalí voliči současného prezidenta a příznivci SPD a ANO. A právě zde je podle námi osloveného komentátora Jaroslava Zasvěceného hlavní motivace, proč pětikoalice usiluje o to, aby Zuzana Čaputová usedla vedle Bratislavského i na Pražský hrad: „Nejde ani tak o to, že by si pětikoalice na Hradě přála nezávislou respektovanou osobnost. Především tam nechtějí Andreje Babiše. Jistě, mohli by jen zrušit přímou prezidentskou volbu a dosadit na Hrad někoho, kdo jim půjde na ruku, ale to už je opravdu hodně drsné a hodně za hranou. Oproti tomu volbu Čaputové by asi ochotně akceptovala velká část veřejnosti a také by to velmi vyšlo vstříc všem československým nostalgiím. Přiznávám, že i já osobně bych z takové volby radost měl.“

Zuzana Čaputová je od června 2019 prezidentkou Slovenské republiky. Úřadu se ujala jako první žena a ve 45 letech také jako nejmladší osoba v nejvyšší ústavní funkci. Před zvolením do funkce prezidentky působila jako právnička, advokátka a občanská aktivistka. Je spoluzakladatelkou a bývalou místopředsedkyní mimoparlamentního liberálního hnutí Progresívne Slovensko. Dlouhodobě působila v neziskovém sektoru jako spolupracovnice občanského sdružení VIA IURIS, které se věnuje posílení právního státu a prosazování spravedlnosti ve vybraných oblastech práva. Dne 6. května 2019 získala v Bruselu ocenění Evropská osobnost roku. Tato cena se uděluje evropským lídrům za mimořádné úspěchy v oblasti politiky, obchodu a inovací a týká se mužů a žen, „kteří formují Evropu“.


Státní zástupce obvinil Kalouska, že otrávil Bečvu

Praha 1.4.2021 | Státní zástupce Josef Urválek dnes obvinil Miroslava Kalouska, že loni v září otrávil řeku Bečvu. V kauze se totiž objevilo nové důležité svědectví ministra Brabce. Viděl Kalouska, jak do řeky kyanid sype.

Ministr životního prostředí za ANO Richard Brabec se dnes přihlásil na policii a sdělil, že 20. září loňského roku viděl nedaleko Valašského Meziříčí Miroslava Kalouska, jak sype do řeky  Bečky nějakou bílou krystalickou látku.  Brabec si je jistý, že šlo o kyanid, protože to bylo napsáno na velkém pytli, že kterého Kalousek látku nabíral.

Brabec se na polici obrátil až nyní, protože mu Kalousek vyhrožoval, že pokud nahlásí, že ho viděl, tak řekne Andrejovi Babišovi, že ekologii vůbec nerozumní. Toho se Brabec bál, ale už nemohl déle snášet výčitky svědomí.

Obviněnému Kalouskovi byl ustanoven obhájce ex offo. Stala se jím bývalá ministryně spravedlnosti za ANO Helena Válková. Ta svému mandantovi radí, aby přiznal vinu v plném rozsahu a spoléhal na schovívavost soudce Jiřího Berky, který bude Kalouska soudit. 

Závažná ekologická havárie, kterou podle České inspekce životního prostředí způsobily kyanidy, postihla řeku v úseku pod Valašským Meziříčím na Vsetínsku až po Přerov. Jedovaté látky do vody unikly 20. září, podle odborníků poškodily celý vodní biotop a podmínky pro všechny na vodu vázané organismy asi na 40 kilometrech toku. Do kafilerie odvezli rybáři přes 40 tun ryb.


Babiš získal osvědčení o účasti na třetím odboji

Praha 1.4.2020 | Andreje Babiš získal osvědčení účastníka odboje a odporu proti komunismu. Osvědčení mu včera pozdě večer předal ministr obrany Lubomír Metnar. Ten také předal svému šéfovi pamětní odznak účastníka odboje a  jednorázový příspěvek ve výši 100 tisíc korun, který je s vydáním osvědčení spojen. Získání tohoto ocenění bylo umožněno překvapivým nálezem fotografie z osmdesátých let, která zachycuje mladého Andreje Babiše na zakázaném bytovém semináři hned vedle Václava Havla. Fotografie byla náhodně nalezena v pozůstalosti Ing. Čápa. O pravosti fotografie sice panovaly určité pochybnosti, ale když se ministerským úředníkům se svým svědectvím přihlásila Mgr. Hnízdová, bylo vše vyjasněno.


Dvojí kvalita chemtrails musí skončit

Brusel 1. duben 2019 | Mnohé studie jasně prokázaly, že chemtrails vypouštěné z dopravních letadel nad západní Evropu mají odlišné složení od chemtrails  dopadajících na obyvatele nových členských zemí Evropské unie.  To se musí změnit. Proto Kverulant dnes vyzval českou komisařku pro ochranu spotřebitelů Věru Jourovou, aby konečně zakročila. Pokud si vy myslíte, že kvalitní chemtrails musí být dostupné pro všechny Evropany, může Kverulanta podpořit v jeho boji částkou symbolickou částkou 100 korun.


Kverulant se mění 

Praha 1. duben 2018 | Správní rada dospěla k závěru, že na hlídací psy (watchdog) se shánějí peníze čím dál hůř, a tak se Kverulant.org dnešním dnem mění na roztomilé koťátko (cutekitten). Kočičky jsou totiž dlouhodobě nejvděčnějším předmětem zájmů soukromých dárců. Oceňte Kverulantovu náročnou transformaci finančním darem ve výši 100 Kč. Koťátka si to zaslouží.


Další aprílové vtipy

Pro načtení celého textu klikněte na obrázek. Pak můžete listovat v naší galerii vtipů pomocí šipek.


VTIPY

Pro zvětšení obrázku na něj klikněte. Pak můžete listovat v naší galerii vtipů pomocí šipek.


Videohitparáda 2021 falešných politiků.

Falešný zpěv pozná každý, ale sebrat vypečeným zpěvákům jejich cinknuté noty tak snadné není. Přesto se o to Kverulant opakovaně pokouší. Připomeňte si s námi tři falešné zpěváky roku 2021.


Státní loterie SLIZKA 

Všechno je vochystaný podle zákona, můžeme začít. Podívejte se na naše video z roku 2013, kdy ještě bylo v živé paměti vytunelování státní loterie SAZKA.

Pobavili jsme Vás? To nás těší a prosíme Vás, pomozte nám financovat naši činnost. Bez vaší podpory se neobejdeme. Když zrovna není Apríl tak řešíme vážnější kauzy.