Nahoru
Kmotrovská protikorupční rada vlády
Marlon Brando ve filmu Kmotr, foto Paramount Pictures
Kmotrovská protikorupční rada vlády
Twitter

S novou vládou vznikly i její nové orgány. Tak byla nově ustanovena Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí. Jejím místopředsedou se stal Pavel Blažek, známí pod přezdívkou Don Pablo a Martin Kuba, považovaný za člena jihočeské mafie. Jmenování obou kmotrů z ODS do protikorupční rady vlády nelze než považovat za výsměch široké veřejnosti. Kverulant proti této aroganci protestuje. Pokud se ani vám nelíbí kmotři v důležitých státních funkcích, můžete Kverulanta podpořit v jeho boji proti nim, alespoň malým darem.

Marlon Brando ve filmu Kmotr, foto Paramount Pictures

Přes Kverulantovy opakované protesty se Pavel Blažek z ODS stal znovu ministrem spravedlnosti. Pavel Blažek naprosto selhal jako zástupce státu v kauze Diag Human, lhal a podváděl. Je také vyšetřován v kauze Stoka. Čelní představitel justice v Česku by neměl být spojován s korupčními kauzami. Není možné, aby kterýkoliv ministr byl současně v hledáčku institucí, nad kterými má bdít. Taková situace vzbuzuje zásadní pochybnosti, zda nebude ovlivňováno vyšetřování výše zmíněných skutků.Taková situace zásadně podkopává důvěru veřejnosti ve spravedlnost.

Jihočeský hejtman Martin Kuba má už léta pověst loutky jihočeského kmotra,  Pavla Dlouhého. l Dlouhý má mafiánskou přezdívku, říká se mu hlubocký kníže. Dlouhý je předsedou jihočeské agrární komory a členem představenstev nebo dozorčích rad mnoha dalších podniků. Jihočeský kmotr úřaduje v restauraci Hubert v Hluboké nad Vltavou, v lokále plném paroží, vycpaných jeleních hlav a dalších mysliveckých trofejí. Na přilehlém parkovišti má rezervované stání co nejblíže ke vchodu do restaurace, uvnitř pak své stálé místo u jednoho z hospodských stolů. K Hubertovi přijíždí ve svém stříbrném terénním porsche obvykle před polednem, poobědvá a začne vyřizovat agendu. Přesněji řečeno přijímat hosty, kteří sem za ním jezdí, protože potřebují pomoci, poradit nebo se jen zeptat na jeho názor. Na poradu k Hubertovi jezdí i jihočeský hejtman Kuba. Hostitel hodně dbá i na rituál, s šéfem jihočeské ODS se při setkání líbají na tváře.

Kompletní seznam členů naleznete zde.

I předchozí složení protikorupční rady bylo výsměchem autentickému boji proti korupci.  V čele rady od voleb 2016 stál majitel Agrofertu a hlavní obviněný v kauze Čapí hnízdo, Andrej Babiš

Twitter
Zpět na výpis novinek