Nahoru
Nadace Tipsport podpořila Kverulanta
Nadace Tipsport podpořila Kverulanta
Twitter

Kverulant s hrdostí a vděčností oznamuje, že získal další velkorysý grant od Nadace Tipsport. Nadace Tipsport byla založena v roce 2017 a působí nejen v České republice. Kverulant použije grant od Tipsportu výlučně na uhrazení externích účetních služeb.

Nadace Tipsport nepomáhá financovat jen watchdogové aktivity, ale sází i stromy. Pětičlenná odborná porota nadace rozhodla začátkem srpna 2022 o tom, které iniciativy na výsadbu stromů po celé České republice podpoří celkovou částkou ve výši 1,5 milionů korun. Podporu tak získalo nakonec téměř 40 různých projektů. V letošním, již druhém kole bude rozděleno dalších 500 tisíc korun a uzávěrka končí až 15. 8. 2023.

Nadace Tipsport je již tradičně generálním partnerem Běhu pro Paměť národa, který připomíná všechny, kteří to nevzdali a v minulosti se zachovali statečně a bojovali za svobodu. Letošní ročník měl v Praze rekordní účast, i přes chladné a větrné počasí se ho zúčastnilo více než 1 300 běžců.

Jednou z nejdéle trvajících nadačních aktivit je projekt Tipsport pro legendy. Od roku 2017 Nadace Tipsport financuje natáčení příběhů československých sportovních reprezentantů pro projekt Paměť národa pod hlavičkou neziskové organizace Post Bellum.

Nadace Tipsport vnímá útok na Ukrajinu jako útok na principy svobody a demokracie. Od prvního dne invaze se zapojila do pomoci Ukrajině. Na pomoc vyčlenili 30 miliónů korun. Část z nich rozdělili mezi velké i menší neziskové organizace, ale především uskutečnili řadu vlastních projektů. Jen pár hodin po vypuknutí útoku poslali první finanční pomoc ve výši dvou milionů korun na sbírku Post Bellum. Za peníze nakoupili neprůstřelné vesty, helmy, chrániče, drony, spacáky a zdravotnický materiál. O den později věnovali částku 1 100 000 korun Nadačnímu fondu nezávislé žurnalistiky. Tím podpořili jak české reportéry mířící do válečné zóny, tak přímo ukrajinská nezávislá média. Vyhlásili také zaměstnaneckou sbírku a všechny příspěvky Tipsport rovnou zčtyřnásobil. Mezi zaměstnanci se podařilo vybrat 4 633 352 korun. Výtěžek sbírky putoval na konto Člověk v tísni SOS Ukrajina. Nejnověji Nadace Tipsport v březnu tohoto roku vypsala další integrační grant s názvem Na vlastních nohou na Berounsku 2023. Tento grant s milionovou dotací má za cíl podporovat projekty zaměřené na integraci ukrajinských občanů, kteří se usadili v Berouně a okolí v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině.

S vděčností Vojtěch Razima, ředitel a zakladatel Kverulant.org

Twitter
Zpět na výpis novinek