Nahoru
Nadace Tipsport podpořila Kverulanta
Nadace Tipsport podpořila Kverulanta

Kverulant s hrdostí a vděčností oznamuje, že získal velkorysý grant od Nadace Tipsport. Nadace Tipsport chce zlepšit život všech obyvatel, chce přispět svojí činností k lepšímu Česku. Nadace Tipsport byla založena v roce 2017 a působí v České republice, ovšem část jejích projektů má přesah i na Slovensko. Kverulant použije grant od Tipsportu výlučně na uhrazení externích účetních služeb.

Nadace Tipsport nepomáhá financovat jen watchdogové aktivity, ale sází i stromy. Pětičlenná odborná porota nadace rozhodla začátkem srpna 2022 o tom, které iniciativy na výsadbu stromů po celé České republice podpoří celkovou částkou ve výši 1,5 mil. korun. Podporu tak získalo nakonec téměř 40 různých projektů.

Nadace se už od prvního dne útoku zapojila i do pomoci na Ukrajině. Podporuje velké i menší neziskové organizace a zároveň realizuje vlastní formy pomoci. Celková pomoc holdingu Tipsport Ukrajině bude činit 30 milionů korun.

Nadace nezapomíná ani na naši minulost. V projektu Tipsport pro legendy zaznamenává pro sbírku Paměť národa životní příběhy československých sportovních legend. Nadace Tipsport je i generálním partnerem Běhu paměti národa.

Nadace pomáhala i v covidu. Město Beroun dostalo v březnu 2020 po žádosti o pomoc od Nadace Tipsport čtyři tisíce vysoce kvalitních ochranných roušek pro opakované použití. Roušky v hodnotě 600 tisíc korun jsou určené hlavně pro lékaře a pracovníky v sociálních službách.

Zpět na výpis novinek