Nahoru
Kverulant se ptá kolika ohrožení bezpečnosti zabránilo zavření Pražského hradu
Kverulant se ptá kolika ohrožení bezpečnosti zabránilo zavření Pražského hradu
Twitter

Vyvěšení červených trenýrek na Pražském hradě v září 2015 mělo prezidentovi připomenout jeho buranské chování. V reakci na to Zeman v roce 2016 zneužil zpráv o teroristických útocích v Evropě, uzavřel Hrad svobodnému pohybu a zavedl na něm plošné policejní kontroly. Nyní se Kverulant ptá Hradu v kolika případech bylo díky plošným kontrolám zabráněno možnému ohrožení bezpečnosti. Pokud si stejně jako Kverulant myslíte, že Pražský hrad má patřit široké veřejnosti a nikoliv arogantnímu prezidentovi podpořte Kverulantův boj za otevření alespoň malým darem.

Počátkem května 2021 byl konečně široké veřejnosti otevřen areál Pražského hradu. Stalo se tak po více než půl roce úplné uzávěry. Tento den také byly, po dlouhých pěti letech, zrušeny plošné kontroly u vstupu do Hradu. Kverulant to považuje za své vítězství a důsledek kampaně, kterou za otevření Hradu vedl.  Klíčovým úspěchem bylo to, že dosáhl pravomocného rozhodnutí soudu, které konstatovalo, že uzavření Hradu nemá oporu v zákoně a že Hrad je veřejným prostranstvím. Další prodlužování zákazu vstupu se tak stalo neudržitelným. Bohužel po několika dnech byly plošné kontroly opět obnoveny a tak Kverulantův boj pokračuje dál.   Nyní chce Kverulant znát odpovědi na následující otázky:

  • V kolika případech bylo díky plošným kontrolám zabráněno možnému ohrožení bezpečnosti? Uveďte statistiku v podrobnosti, kterou máte k dispozici a popište nejvíce ohrožující incidenty.
  • Jak byla průběžně vyhodnocována účinnost plošných kontrol? Poskytněte kopie všech těchto vyhodnocení.
  • Uveďte celkové náklady plošných kontrol za roky 2016 až 2022, uveďte údaje za jednotlivé roky v členění na jednotlivé kapitoly, tak, jak je máte k dispozici.

Pokud se i vám arogantní chování problematického prezidenta a jeho kamarily příčí, začněte Kverulanta podporovat, jakkoliv malým, za to však pravidelným darem.

Twitter
Zpět na výpis novinek