Nahoru
Nelegální LED billboard nad Nuselským mostem je již druhým rokem vypnutý
Nelegální LED billboard nad Nuselským mostem je již druhým rokem vypnutý
Twitter

Kverulant.org má za sebou řadu úspěchů v boji proti reklamnímu smogu. Jedním z největších je vypnutí LED billboardu nad Nuselským mostem na Nový rok 2022 a jeho následné odstranění. Z hlediska bezpečnosti silničního provozu jsou vůbec nejnebezpečnější formou venkovní reklamy právě LED billboardy. Proto je Kverulantovým cílem radikální snížení jejich počtů. Díky němu již jich bylo několik vypnuto a několik odstraněno. Připomeňme si co likvidaci tohoto hyzdiče předcházelo v reportáži ČT ze závěru ruku 2019.

Tento billboard stál dlouhá léta na střeše domu u Nuselského mostu blízko centra Prahy. Obrazovka nikdy neměla platné stavební povolení. Navíc byla na pozemcích před billboardem systematicky likvidována zeleň, zejména vzrostlé stromy, a to proto, aby nebránila výhledu řidičů stojících v koloně na reklamní poutač. Kverulant již od svého vzniku usiloval o jeho odstranění.

Media před koncem roku 2020 přinesla zprávu, že se hlavní město Praha dohodlo se společností BigBoard, že na Silvestra skončí provoz nelegální obří LED obrazovky u Nuselského mostu. K vypnutí obrazovky skutečně došlo, ale pražský magistrát prý s billboardáři žádnou dohodu neuzavřel.

Odstranění LED billboardu je jistě dobrou zprávou, ale má zásadní vadu na kráse. Veřejná správa rezignovala na zákonnou povinnost odstranit černou stavbu a pokutovat billboardáře za letité protiprávní jednání. Společnost BigBoard dlouhá léta za pronájem billboardu inkasovala několik milionů korun měsíčně  a přitom tvrdila, že jí tento billboard nepatří.

Kverulantův boj proti LED billboardům nekončí. Podrobnosti naleznete v kauze Dejme LED billboardy k ledu.  Pomozte Kverulantovi pokračovat v boji proti LED hyzdičům alespoň symbolickým darem.

Twitter
Zpět na výpis novinek