Nahoru

DALŠÍ TUNEL V DOPRAVNÍM PODNIKU

Twitter

Kverulantovi se již podařilo odhalit a nakonec i zastavit stomilionový tunel v pražském dopravním podniku (DPP).  V srpnu 2016 odhalil další. DPP zaplatil za rekonstrukci objízdné koleje ve Vokovicích firmě EDIKT 50,5 milionů. Cena prací však byla prokazatelně maximálně 29,5 milionů korun. Kverulantovým cílem je potrestání organizátorů tohoto tunelu, a proto podal trestní oznámení. Po více než roce vyšetřování došla policie k závěru, že k žádnému předražení zakázky nedošlo a lednu 2018 věc odložila. Kverulantovi tak nezbylo, než celou kauzu uložit do svého archivu.  Přes tento neúspěch, bude  Kverulant bojovat proti aroganci notorických tunelářů nejen z Dopravního podniku dál. Pomozte mu v tom pravidelným symbolickým darem ve výši 100 Kč.

V březnu 2015 uzavřel DPP smlouvu na rekonstrukci objízdné koleje ve vozovně Vokovice s firmou EDIKT za 62,5 milionů korun. Povinností dodavatele bylo i uvést subdodavatele. Firma EDIKT v příloze smlouvě o dílo uvedla jen dva. Firmu Elektrizace železnic Praha, která provedla subdodávku ve výši 2,6 %, a zeměměřičskou kancelář Radek Havlín, která provedla geodetické práce ve výši 0,4 %. Ve smlouvě mezi DPP a firmou EDIKT se zhotoviteli přímo zakazuje plnění této smlouvy postoupit.

Přesně to však firma EDIKT udělala. V květnu 2015 uzavřela smlouvu na rekonstrukci objízdné koleje ve vozovně Vokovice s firmou Construktstaw. Ta pro EDIKT provedla 81 % prací. Dopravní podnik za ně zaplatil firmě EDIKT 50,5 milionů korun. Firma EDIKT však skutečnému zhotoviteli zaplatila o 21 milionů korun méně. Construktstaw dostal jen 29,5 milionů. 

Z uvedeného jednoznačně vyplývá, že rekonstrukce točny ve Vokovicích byla předražena nejméně o 50 %. Cena rekonstrukce se měla pohybovat kolem 40 milionů korun včetně DPH a neměla stát více než 60 milionů. Z dopravního podniku někdo vytuneloval 20 milionů korun. Je jen těžko představitelné, že by to bylo možné bez spolupráce a bez vědomí DPP. Tomu, že se DPP se na tomto tunelu podílel, svědčí i to, že se Kverulantovi na stránkách DPP nepodařilo k této zakázce nalézt žádné informace. Přestože informace o ostatních zakázkách tam k nalezení jsou.

Ještě se zastavíme u firmy EDIKT. V roce 2009 vyšlo najevo, že tehdejší druhý muž státního Ředitelství silnic a dálnic, neblaze proslulý Michal Hala si nechal minimálně rok platit od stavební firmy EDIKT své závodění v rallysprintu. Stejná firma přitom v následujících letech dostala od zmíněného podniku skoro třicet zakázek ve stamilionové hodnotě.

Kverulantovým cílem je potrestání organizátorů tunelu na Vokovické točně a proto podal trestní oznámení.  Kverulant.org doufal, že i tentokrát bude v nápravě věcí podobně úspěšný jako v kauze JAK KVERULANT ZASTAVIL TUNEL V DOPRAVNÍM PODNIKU. Tehdy šlo o dodávku předražené ostrahy. Kverulantovi se podařilo tento tunel odhalit a v červnu 2015 i definitivně zastavit. Díky Kverulantovi tak dopravní podnik, resp. daňoví poplatníci nepřišli o 110 milionů korun. V případě předražené stavby však zatím úspěšný nebyl. Po více než roce vyšetřování došla policie k závěru, že k žádnému předražení zakázky nedošlo a lednu 2018 věc odložila

Oceňte Kverulantovu vytrvalost a staňte se jeho dárcem. Pomozte mu bojovat proti aroganci notorických tunelářů nejen z Dopravního podniku pravidelným symbolickým darem ve výši 100 KčPodpořit Kverulanta můžete i jednorázovým darem. Kverulanta čeká ještě mnoho výdajů. Kverulanta můžete podpořit i nakupováním na svých oblíbených e-shopech. Je to jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.

Twitter