Nahoru

JAK KOCOURKOVŠTÍ ODSTRAŇOVALI BILLBOARD

Twitter

V roce 2010 na silnici do Kocourkova dostala řidička malého Renaultu smyk. Následně narazila do ocelové traverzy billboardu. Kocourkovská ocel slavně zvítězila a srážka s ocelovou traverzou billboardu malý vůz zdemolovala. Cílem Kverulanta bylo odstranění billboardu, to se po dvou letech a několika peripetiích podařilo. Kverulantův boj proti billboardům tím však teprve začal. Více například v kauze KONEC DÁLNIČNÍCH BILLBOARDŮ

Obec Kocourkov leží ve Východních Čechách. Po aféře s pytlováním světla se radní rozhodli přejmenovat obec na Pardubice. Kocourkovský duch však žije dál. Proto se Kverulant přidrží původního názvu obce. A nyní již k vlastnímu příběhu. V lednu 2010 na zledovatělé silnici číslo 37 z Chrudimi do Kocourkova dostala řidička malého Renaultu Clio smyk. Následně narazila do ocelové traverzy billboardu. Kocourkovská ocel slavně zvítězila, srážka s ocelovou traverzou billboardu malý Renault zdemolovala.

Kverulant několikrát vyzval kocourkovské úřednictvo, aby billboard odstranilo. Kocourkovští mlžili a slibovali a pak zase mlžili, ale billboard stále zůstával na svém místě. A tak na ně Kverulant podal trestní oznámení pro obecné ohrožení. Podstatou tohoto trestného činu je způsobení obecného nebezpečí tím, že vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody. Možnost seznámit se s trestním senátem patrně kocourkovské vystrašilo natolik, že billboard nechali uříznout. Možná, že je Kverulant vyděsil příliš, protože se spletli a uřízli billboard těsně vedle:

Inu, je také možné, že kocourkovští nechali odstranit jiný billboard z úplně jiných pohnutek. Možná chtěli billboard odstranit, ovšem pod podmínkou, že zůstane na místě. Podobná rozhodnutí kocourkovských již byla dostatečně popsána v literatuře. Za všechny, jeden případ: voda v kašně je léčivá, zdraví neškodná a tudíž zdraví prospěšná. Tato voda je zadarmo a pro všechny, je ovšem jen na lékařský předpis, za který se platí.  Nu a Kverulantova trestního oznámení se chopila místně příslušná kocourkovská policie.

Kverulant se domníval, že kocourkovští páchají trestný čin obecného ohrožení. Billboard byl evidentně nebezpečný a jeho umístění ignorovalo zákon i cosi, co je mimo Kocourkov známo jako zdravý rozum. Kverulant doufal, že nakonec někoho skutečně zavřou. Řidič autobusu, který si dá před jízdou dvě piva a způsobí nehodu, bude odsouzen pro obecné ohrožení. Stejně tak by měli být odsouzeni kocourkovští úředníci.

Kocourkovská policie se jala vyšetřovat. Po půlročním bádání došla k závěru hodnému nejlepších kocourkovských tradic. Nic se nestalo a nikdo za nic nemůže. Tedy až na řidičku, za všechno může řidička malého Clia svým protiprávním smykem.

A když se nic nestalo a nikdo za nic nemůže a řidička dostala za svůj protiprávní smyk pokutu, kocourkovská policie případ odložila:

Kverulant se proti odložení odvolal. Stihl to v zákonné lhůtě tří dnů. Že tato lhůta začala na Štědrý den a skončila s druhým svátkem vánočním, sice opravdu může být náhoda, ale i to jen podtrhuje kocourkovský duch celé kauzy. Kverulantovo odvolání bylo zamítnuto. Potom se téměř rok nic nedělo. Kverulant jen tu a tam kocourkovské vyzval k odstranění billboardu. Nakonec k němu došlo a billboard v říjnu 2011 konečně zmizel. Kocourkovští tedy mohli slavit.

Bleskurychlé odstranění billboardu již za necelé dva roky od nehody jistě vyžadovalo frenetické úsilí. Ale kocourkovští na vavřínech nespí a tak v duchu nejlepších kocourkovských byrokratických tradic spustili v roce 2017 billboardovou kampaň za vyšší bezpečnost silničního provozu s pracovním Hasíme benzínem.

 Věnujte nám každý měsíc 100 korun. Vaše tři koruny denně pomohou měnit věci k lepšímu. Podpořit Kverulanta můžete i jednorázovým darem. Podpořte Kverulanta, čeká ho ještě mnoho práce a mnoho výdajů. Kverulanta můžete podpořit i nakupováním na svých oblíbených e-shopech. Je to jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.

Twitter