Nahoru
Pomozte Kverulantovi hlídat zkorumpované politiky
Ilustrační od foto Fence z Pixabay
Pomozte Kverulantovi hlídat zkorumpované politiky
Twitter

Většina veřejnosti nemá čas, prostředky, zkušenosti a vytrvalost věnovat se roky řešení konkrétních problémů ve veřejném zájmu. Vyžaduje to totiž mnoho úsilí a výsledek je navíc nejistý. Právě proto je tu watchdogová organizace Kverulant.org, která se do takových kauz s větším či menším úspěchem systematicky pouští. Prosíme vás, podpořte naši nelehkou práci. Jen díky velkorysým lidem můžeme pokračovat v našem boji proti věrolomným politikům a rozežraným úředníkům. Podarujte nás alespoň malým darem.

Ilustrační od foto Fence z Pixabay

Když mocní s veřejností nehrají fér, bráníme ji. Dosahujeme konkrétních pozitivních změn ve veřejném životě. Ctíme právní řád, a pochybné postupy se nám příčí. Naší silou je důkladné využití všech zákonných možností, zájem a podpora veřejnosti. Kverulant odhaluje korupci a plýtvání. Kverulant vystupuje proti věrolomným politikům a rozežraným úředníkům.

Kverulant podává návrhy, stížnosti, žaloby, trestní oznámení. Píše otevřené dopisy vládě, nejrůznějším úřadům a institucím, poslancům i senátorům.  Usedavě obtěžuje orgány státní i místní správy s cílem sjednat nápravu. Dílčí úspěch ho neuspokojí.

Slovo kverulant se do mnoha evropských jazyků dostalo z latinského quaerere: ptát se, hledat. Kdyby nebylo věčných stížností, že v jeskyni je tma a vlhko, neměli bychom ani oheň. Kdo není kverulant, ten jen mlčí a jde, kam se mu ukáže. Kverulanti jsou motorem pokroku, a proto si zaslouží vaši podporu. Zde je přehled naší práce z poslední doby.

Veřejná kontrola politiků je docela náročná práce a bez peněz se dělat nedá. Přesto není Kverulant napojen na penězovody z veřejných zdrojů. Nejsme placeni z vašich daní. Jsme odkázáni jen na pomoc našich dárců. O to více si jich vážíme. Naše úsilí o lepší správu veřejných věcí za posledních 12 měsíců finančně podpořilo 1 691 laskavých žen a velkorysých mužů. Prosíme, buďte jedním z nich. Číslo Kverulantova účtu je 4350490001/5500, ale k darování můžete použít i tuto zabezpečenou darovací bránu.

Za celý Kverulantův tým Vojtěch Razima

Twitter
Zpět na výpis novinek