Nahoru

Agresivní parazit Ondřej Fiala

Twitter

Cílem Kverulanta bylo potrestání Ondřeje Fialy za parazitování na výhodách tělesně postižených. To se zřejmě podařilo. Přesto Kverulant není spokojen.

Zneužívání označení invalida za sklem auta k parkování na vyhrazených místech se stalo běžným jevem. Kverulant se tomuto jevu věnuje v kauze Parazité na parkovišti vyhrazeném pro tělesně postižené. Málokdo se už pozastavuje nad tím, když z luxusního auta s protekční značkou hbitě vyskočí blahobytný pán se svojí dámou. Zde je jeden konkrétní příklad.

V únoru 2010 stál na místě pro tělesně postižené na parkovišti před nákupním centrem luxusní mercedes registrační značky 1AL 0019. Jak se již stalo zvykem, byl doplněn „invalidní parkovací kartou“. Kverulant si jej vyfotografoval:

Než Kverulant dokončil focení, objevil se pan majitel. Říkejme mu třeba Ondřej Fiala. Zejména proto, že se tak jmenuje. Poté, co si pan Fiala vyložil nákup do auta, začal se živě zajímal o Kverulantovo fotografování. Slovy: „Co to, ?????, děláš, ty ???????! Co si mě, ty ????? jeden, fotíš?!“ se patrně dožadoval vysvětlení. Kverulant mu vysvětlil, že se nachází na veřejně přístupném místě a fotografovat zde může. Pan Fiala se slovy: „Ty ????? komunistickej, co kdybych ti dal do držky a rozkopal ti ten tvůj ????????? foťák?“, patrně snažil o ukončení fotografování. Kverulant mu vysvětlil, že již má fotografií dostatek a už fotografovat nepotřebuje. Ani to se panu Fialovi nelíbilo. Pan Fiala uchopil Kverulanta za klopy a pokusil se jím cloumat. Moc mu to nešlo a tak si dodával síly dalšími výkřiky. Po chvíli cloumání upozornil Kverulant pana Fialu, že se nachází přímo pod kamerou Městské policie. Na to panu Fialovi spadly ruce, asi mu to přišlo líto. Kverulant si to myslí proto, že pan Fiala, kráčeje zpět k mercedesu, ještě volal: „???????????????, jdi si shánět nahrávky z kamer, když ti někdo ???????????? a seš bez práce!“ Pan Fiala i se svou dámou nasedli do mercedesu a odjeli. Pan Fiala, snad kromě koprolálie*, a ani jeho přítelkyně naprosto nevykazovali žádnou zjevnou vadu či dokonce omezenou pohyblivost.

Kverulant se se svou obavou, že je pan Fiala parazitem a označení pro tělesně postižené zneužívá, svěřil příslušnému přestupkovému oddělení. Pan Fiala se takovému ošklivému nařčení statečně bránil, vezl přeci chudáka tělesně postiženého na nákup:

O krásném vztahu pana Fialy k tělesně postiženým svědčil i trvale postižený Petr Švejnoha:

Jistě k nelibosti pana Fialy, invalida Švejnoha na záznamech z kamer nebyl. Kamera sice viděla pana Fialu přijet, parkovat, napadnout Kverulanta a zase odjet, ale invalida nikde. Jako by pan Fiala lhal a invalida byl podplacen. Vyšetřovací orgán došel k obdobnému závěru. Sebral panu Fialovi „invalidní parkovací kartu“ a pravděpodobně dal panu Fialovi i pokutu. Podle zákona by měl pan Fiala zaplatit od 5000 do 10000 Kč. Kolik musel pan Fiala skutečně zaplatit a zda vůbec něco, se Kverulant nedozví. Kverulant ze zákona není účastníkem tohoto řízení. Moudrý stát ví nejlépe, co má dělat.

Jiná je ovšem situace ohledně napadení Kverulanta. Tam Kverulant účastníkem je a tak ví, že panu Fialovi hrozila pokuta až 20 000 Kč. Úředníci na Praze 15 však měli za to, že pan Fiala je ve skutečnosti hodný a slušný člověk, který možná trošičku uklouzl a uložili mu tedy pouze napomenutí.

Kverulant si nemyslí, že pan Ondřej Fiala je hodný a slušný člověk. Kverulant si myslí, že pan Ondřej Fiala, ročník 1969, bytem v Jesenici, je agresivní parazit.

Pokud si i Vy myslíte, že pan Ondřej Fiala a jemu podobní nejsou hodní a slušní lidé, můžete Kverulanta podpořit. Kverulant zdvořile prosí i o finanční podporu svého úsilí i Vás. Věnujte nám každý měsíc 100 korun. Vaše tři koruny denně pomohou měnit věci k lepšímu. Podpořit Kverulanta můžete i jednorázovým darem. Podpořte Kverulanta, čeká ho ještě mnoho práce a mnoho výdajů. Kverulanta můžete podpořit i nakupováním na svých oblíbených e-shopech. Je to jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.

*koprolálie: nutkavá potřeba hovořit sprostě

Twitter