Nahoru

PARAZITÉ NA PARKOVIŠTI VYHRAZENÉM PRO TĚLESNĚ POSTIŽENÉ

Cílem Kverulanta bylo potrestání řidičů parazitujících na výhodách tělesně postižených. To se podařilo. Police se začala toto bezohledné jednání důsledněji postihovat a bylo zabaveno více než sto falešných kartiček pro tělesně postižené. Proto byla tato kauza v dubnu 2017 uložena do Kverulantova archivu. Oceňte Kverulantův přínos a pomozte mu  v boji za nápravu obecných věcí alespoň symbolickým pravidelným darem ve výši 100 Kč.

Zneužívání označení invalida za sklem auta k parkování na vyhrazených místech se stalo ve své době běžným jevem. Málokdo se pozastavoval nad tím, když z „invalidního“ nízkého sporťáku hbitě vyskočí nadsamec se svojí slečnou nebo když z „invalidního“ velkého SUV sestoupí anabolicky posilněný svalovec. To byly hlavní důvody, proč se Kverulant této problematice začal v roce 2009 věnovat. V tomto roce také Kverulant získal více než 300 fotografií 37 aut takových „invalidů“. Většina těchto zdravých nemocných „invalidů“ získala označení pravděpodobně podvodem nebo je podvodně používala. Kverulant podal v této věci trestní oznámení.

Sama policie má sice občas problém dobře zaparkovat, ale tentokrát překvapila a vyšetřovala pečlivě. Z 37 označení bylo 5 falešných a byly majitelům odebrány. V jednom případě bylo sděleno obvinění z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny. Toto falešné označení sloužilo k parkování luxusního vozidla na Václavském náměstí. To vše se však Kverulantovi zdálo málo, a tak oslovil grafické studio, aby vytvořilo leták, který bude možno přilepit na sklo auta „invalidy“. Zde je výsledek:

Leták je stále možno si stáhnout zde a počastovat jím vhodný Mercedes či Porsche. A pokud se vám však zdá, že Kverulantův leták je příliš politicky korektní, máme pro vás drsnější řešení. Navštivte webové stránky našich kolegů a zakupte si samolepky, jejichž hlavní grafický motiv se velmi podobá logu francouzské automobilky Renault. Jak potom vypadá polepení vozidla, které zjevně neoprávněně parkuje na místě pro tělesně postižené, ukazuje následující video:

Kverulantova kauza proti zneužívání parkovacích míst pro tělesně postižené vyvolala i zájem médií. Česká televize o ní v roce 2010 natočila reportáž:

Ředitel městských strážníků Prahy 1 Miroslav Stejskal tehdy v reportáži tvrdil, že oni provádí dost kontrol. Ba dokonce, že prý jen v Praze 1 strážníci každý měsíc odeberou karty asi 20 tzv. falešným invalidům. Kverulantovi přišlo značně nepravděpodobné, že by Městská policie byla konečně užitečná, a tak se oficiálně zeptal. Zde je odpověď:

Ani v roce 2010 to nebylo slavné:

Překvapení se tedy nekonalo. Z údajných 20 falešných karet odebraných měsíčně na Praze 1 je náhle jen necelých 10 případů různých odebraných věcí v roce 2009 a přibližně 5 odebraných věcí v roce 2010. Tedy včetně bouchacích kuliček a sirek zabavených dětem, levného vína zabaveného bezdomovcům, igelitového pytlíčku s marihuanou, včetně cigaretových papírků, megafonu z nepovolené demonstrace a transparentu s nápisem: „Pryč s hummery městské policie“.

Ředitel městských strážníků na Praze 1 Miroslav Stejskal si v březnu 2010 prostě vymýšlel. V květnu 2011 již popisoval situaci mnohem realističtěji. Více v rozhlasové reportáži:

Roky kverulování se však vyplatilo a rok 2011 přinesl konečně vítanou změnu. Městská policie zabavila celkem 14 falešných označení tělesně postižených.

V roce 2012 již městští strážníci již zabavili celkem 28 falešných označení pro tělesně postižené. Jistě, škarohlíd může namítnout, že to jsou přibližně jen dvě kartička měsíčně, ale městští zbrojnoši jsou jen prostí lidé a je třeba ocenit, že konečně začali dělat i něco opravdu užitečného:

A ani rok 2013 nebyl špatný. Bylo zabaveno dalších 11 padělků označení pro tělesně postižené. V roce 2014 jich bylo opět 11. V roce 2015 celkem 19 a v roce 2017 již 30. Podtrženo a sečteno, do konce roku 2016  již bylo zabaveno 119 falešných kartiček.

Kverulant děkuje všem, kteří našli odvahu a nalepili leták na vozidlo parazita. Kverulant dobře ví, že to není bez rizika. Více v Kverulantově kauze Agresivní parazit Ondřej Fiala. Podobnou zkušenost jako Kverulant má s jiným parazitem i redaktor Českého rozhlasu. Ten málem přišel o nahrávací techniku. Více v reportáži:

Kverulant děkuje za podporu zejména české firmě API, která upravuje vozidla pro skutečně tělesně postižené. Jejich vozidla jsou homologovaná pro celý evropský i americký trh. Bez jejich finanční podpory a bez podpory ostatních dárců by tento projekt nevznikl. 

I Vy můžete podpořit Kverulanta v jeho úsilí o lepší stav naší společnosti. Tato kauza byla úspěšně dokončena, ale další na Kverulanta teprve čekají. Věnujte nám každý měsíc 30 korun. Vaše koruna denně pomůže měnit věci k lepšímu. Podpořit Kverulanta můžete i jednorázovým darem. Podpořte Kverulanta, čeká ho ještě mnoho práce a mnoho výdajů. Kverulanta můžete podpořit i nakupováním na svých oblíbených e-shopech. Je to jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.