Nahoru

ZATČENÍ KVERULANTA

Twitter

Cílem Kverulanta bylo dosáhnout postihu dvou strážníků městské policie za zneužití pravomoci veřejného činitele. Cíl se nepodařilo splnit.

Co by to bylo za kverulanta, kdyby ho alespoň jednou nezatkli? Poprvé se to Kverulantovi stalo při Palachově týdnu v lednu 1989, když VB zajišťovala „klid na práci“. Kverulantovi se podařilo získat autentickou fotografii ze svého zatčení. Kverulant je na fotografii vpravo. V roce 1989 dostal Kverulant obuškem, spoutali mu ruce a byl převezen na služebnu VB. Podruhé se to Kverulantovi stalo skoro přesně o 20 let později, v lednu 2009. Taky dostal pouta a byl předveden na služebnu.

Ale jsou tu i rozdíly. V roce 1989 ho komunistická státní moc nepovalila na zem a neklečela mu na krku jako v lednu 2009. A jaký byl důvod ke klečení na krku? Městští strážníci Kverulanta vyzvali, aby se legitimoval. Kverulant, znaje svá práva, chtěl znát zákonný důvod. Ten mu strážníci nebyli schopni nebo ochotni říct a vyhrožovali Kverulantovi, že ho v poutech předvedou na Policii ČR. Další průběh událostí dobře ilustrují citace z policejních protokolů

Kverulant neprodleně podal trestní oznámení na oba strážníky pro zneužití pravomoci veřejného činitele. Nezákonný zásah strážníků snímaly hned dvě kamery městského kamerového systému. Kverulant se těšil, že díky tomu bude věc rychle vyřízena a magistrát bude muset oba strážníky zaměstnat jinde. Třeba při svozu komunálního odpadu.

Zatčení se odehrálo přímo pod Kamerou č. 1. Shodou okolností byla, podle policie, Kamera č. 1 zrovna mimo provoz. A shodou okolností Kamera č. 2 místo zásahu udatných městských strážníků zrovna nesnímala. To je ale shoda okolností! Znalec poměrů v české kotlině by však neměl být překvapen.


Případ byl tedy odložen. Kverulant se několikrát odvolal a vždy bylo jeho odvolání zamítnuto. Chybí důkazy, kamery nefungovaly a není vůle věc vyšetřit. Kverulant zatím tuto kauzu jednoznačně prohrává, ale věří, že jeho úsilí nebylo marné a doufá, že třeba jednou najde způsob zvrátit vývoj utkání.

Oba městské strážníky si z našich daní platíme vesele dál. Třeba je potkáte až Vám budou odtahovat auto nebo někoho zatýkat nebo dělat něco podobně užitečného. Nebo potkáte jejich stejně ušlechtilé kolegy.

Prosíme, oceňte Kverulantovo nasazení. Věnujte nám každý měsíc 100 korun. Vaše tři koruny denně pomohou měnit věci k lepšímu. Podpořit Kverulanta můžete i jednorázovým darem. Podpořte Kverulanta, čeká ho ještě mnoho práce a mnoho výdajů. Kverulanta můžete podpořit i nakupováním na svých oblíbených e-shopech. Je to jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.

P.S. Pokud Vás zajímá, co zatčení bezprostředně předcházelo, naleznete to zde.

Twitter