Nahoru

Parazité na parkovišti vyhrazeném pro tělesně postižené


Cílem Kverulanta je potrestání řidičů parazitujících na výhodách tělesně postižených. To se daří. Již byly zabaveny desítky falešných kartiček. Přesto zneužívání pokračuje. Proto pokračuje i tato kauza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zneužívání označení invalida za sklem auta k parkování na vyhrazených místech se stalo běžným jevem. Málokdo se už pozastavuje nad tím, když se z "invalidního" nízkého sporťáku hbitě ztopoří nadsamec se svojí slečnou nebo když z "invalidního" velko SUV sestoupí anabolicky posilněný svalovec. Kverulant získal v roce 2009 více než 300 fotografií s 37 aut takových „invalidů“. Většina těchto zdravých nemocných „invalidů“ získala označení podvodem nebo je podvodně používá. Kverulant podal v této věci trestní oznámení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sama policie má sice občas problém dobře zaparkovat, ale tentokrát překvapila a vyšetřovala pečlivě. Z 37 označení bylo 5 falešných a byly majitelům odebrány. V jednom případě bylo sděleno obvinění z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny. Falešné označení sloužilo k parkování luxusního vozidla na Václavském náměstí. Šikulovi dokonce hrozí trest odnětí svobody. A ostatním šikulům, kteří mají označení pravé, ale nikoho postiženého nevozí, hrozí pokuta od 5000,- do 10000,- Kč.

To vše se však Kverulantovi zdálo málo a tak oslovil grafické studio, aby vytvořilo leták, který bude možno přilepit na sklo auta „invalidy“. Zde je výsledek:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leták je možno si stáhnout zde a počastovat jím vhodný Mercedes či Porsche. A pokud se Vám zdá, že nalepit na auto jeden jediný papírek je málo, máme řešení i pro Vás

Kverulantova kauza proti zneužívání parkovacích mís pro tělesně postižené  vyvolala i zájem médií. Česká televize o ní v roce 2010 natočila reportáž:

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Ředitel městských strážníků Prahy 1 Miroslav Stejskal tehdy v reportáži tvrdil, že oni provádí dost kontrol. Ba dokonce, že prý jen v Praze 1 strážníci každý měsíc odeberou karty asi 20 tzv. falešným invalidům. Kverulantovi přišlo značně nepravděpodobné, že by Městská policie byla konečně užitečná a tak se oficiálně zeptal. Zde je odpověď:

 

 

 

 

Ani v roce 2010 to nebylo slavné:

 

 

 

 

 

Překvapení se tedy nekonalo. Z údajných 20 falešných karet odebraných měsíčně na Praze 1 je náhle jen necelých 10 případů různých odebraných věcí v roce 2009 a přibližně 5 odebraných věcí v roce 2010. Tedy včetně bouchacích kuliček a sirek zabavených dětem, levného vína zabaveného bezdomovcům, igelitového pytlíčku s marihuanou, včetně cigaretových papírků, megafonu z nepovolené demonstrace a transparentu s nápisem: „Pryč s Hummery městké policie“.

Ředitel městských strážníků na Praze 1 Miroslav Stejkal si v březnu 2010 prostě vymýšlel. V květnu 2011 již popisoval situaci mnohem realističtěji. Více v rozhlasové reportáži:

Roky kverulování se však vyplatilo a rok 2011 přinesl konečně vítanou změnu. Městská policie zabavila celkem 14 falešných označení tělesně postižených.

 

 

 

 

V roce 2012 již městští strážníci již zabavili celkem 28 falešných označení pro tělesně postižené. Jistě, škarohlíd může namítnout, že to jsou přibližně jen dvě kartička měsíčně, ale městští zbrojnoši jsou jen prostí lidé a je třeba ocenit, že konečně začali dělat i něco opravdu užitečného:

 

 

 

A ani rok 2013 nebyl špatný. Bylo zabaveno dalších 11 padělků označení pro tělesně postižené. Podtrženo a sečteno již bylo zabaveno 59 falešných kartiček.

Kverulant děkuje všem, kteří našli odvahu a nalepili leták na vozidlo parazita. Kverulant dobře ví, že to není bez rizika. Více v Kverulantově kauze Agresivní parazit Ondřej Fiala. Podobnou zkušenost jako Kverulant má s jiným parazitem i redaktor Českého rozhlasu. Ten málem přišel o nahrávací techniku. Více v reportáži:

Kverulant děkuje za podporu zejména firmě API, která upravuje vozidla pro skutečně tělesně postižené. Bez jejich finanční podpory a bez podpory ostatních dárců by tento projekt nevznikl. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I Vy můžete podpořit Kverulanta v jeho kampani proti zneužívání parkovacích míst pro tělesně postižení. Věnujte nám každý měsíc 30 korun. Vaše koruna denně pomůže měnit věci k lepšímu. Podpořit Kverulanta můžete i jednorázovým darem. Podpořte Kverulanta, čeká ho ještě mnoho práce a mnoho výdajů. Kverulanta můžete podpořit i nakupováním na svých oblíbených e-shopech. Je to jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.