Nahoru

KVERULANTŮV PRVNÍ ODSTRANĚNÝ BILLBOARD

Twitter

Do konce roku 2015 přiměl Kverulant.org  ŘSD odstranit skoro 600 billboardů a díky jemu po  září 2017 zmizely téměř všechny billboardy z dálnic a ze silnic I. třídy. Ale ten odstraněný v roce 2010 z rychlostní silnice R7 byl první. 

V únoru roku 2010 se na rychlostní silnici R7 z Prahy do Slaného stala vážná dopravní nehoda. Řidička červeného auta se srazila s billboardem. Nehoda vypadala hrozivě, ale řidička přežila. Než zasahující hasiči stačili zajistit místo nehody a provést průzkum, spustila se na namrzlé vozovce série dopravních nehod. Celkem došlo ke střetu 12 automobilů, z toho 2 nákladních, 2 dodávkových a 8 osobních, mezi kterými bylo i vozidlo policie.

Billboard byl povolen úředníky Ministerstva dopravy. Otrlým úředníkům nejdřív nevadilo, že jimi povolený billboard způsobil hromadnou dopravní nehodu, jedno středně těžké zranění a mnoho menších. Nejspíš jim ani nevadil fakt, že frekventovaná R7 byla na několik hodin zcela uzavřena a že zásah hasičů a sanitek stál přinejmenším stovky tisíc korun z našich kapes. Natož, aby se snad nechali omezovat zákonem, který říká, že billboard bez svodidel musí být po 1.1.2010 odstraněn. Kdyby je něco z toho trápilo, asi by ten samý billboard nestál po nehodě znovu:

Kverulant podal na úředníky trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Vyšetřování a medializace zásadně změnila úřednický pohled a billboard byl odstraněn.

Odstranění billboardu mělo opět odezvu v médiích:

Kverulantovi se nebezpečný billboard podařilo odstranit. Kverulant zdvořile prosí o finanční podporu svého úsilí i Vás. Věnujte nám každý měsíc 100 korun. Vaše tři koruny denně pomohou měnit věci k lepšímu. Podpořit Kverulanta můžete i jednorázovým darem. Podpořte Kverulanta, čeká ho ještě mnoho práce a mnoho výdajů. Kverulanta můžete podpořit i nakupováním na svých oblíbených e-shopech. Je to jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.

Twitter